Kale Alarm Sistemi

 

kale-7-24-e-rekor-abone-635519260140581168

Kale Holding 63 Yıllık tecrübesini Alarm Sistemine Taşıdı . Kale Alarm Sahibi Olmak Artık Çok kolay Bize Telefon edin veya Mesaj Atın Ücretsiz Keşif ekibini Sizlere Siz ne zaman İsterseniz Yönlendirelim ve Birlikte evinizin veya İş yerinizin Risk analizi yapılsın. 

ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN BİZİ ARAYIN ..!

Kale Alarm Sistemi Nelerden Oluşur?

Standart bir kablolu alarm paketi;

  • Alarm paneli
  • Şifre Paneli
  • Manyetik kontak
  • Hareket dedektörü
  • Dahili ve harici siren
  • Ve alarm panelinin içinde bulunan trafo ve aküden oluşmaktadır.

Sistem abonelerin arzusuna göre kablolu ya da kablosuz olarak ev ya da iş yerlerine monte edilebilmektedir. Ayrıca abonelerin isteğine göre GSM/GPRS ve network modülü kullanılarak, alarm sistemin merkeze daha sık sinyalleri daha ekonomik şekilde ulaştıran alternatif iletişim seçenekleri hizmeti sunulmaktadır. Mekânların birbirlerinden farklı şekillerde olması, alarm sisteminde kullanılacak ürünlerde de farklılık yaratabilir. Mekânda yapılan ücretsiz keşif sonrasında standart paket içerisinde kullanılan ürünlere ek olarak hangi ürünlerden kullanılacağı aboneye gerekli açıklamalar yapılarak bildirilir.

Şifre Paneli

Alarm sistemini tarafınızdan belirlenen şifre ile açıp kapatmaya ve kontrol etmeye yarayan tuşlu ünitedir. Kısayol tuşları ile ilgili tuşlara basılı tutarak AIM’e sağlık, yangın ve acil durum alarmları gönderebilme özelliğine de sahiptir.

Alarm Paneli

Sistemi çalıştıran, yöneten ve iletişim sağlayan ana kontrol ünitesidir. Alarm sistemi, kullanıcı tarafından şifre ya da kumandayla aktif edilir. Dedektörler izinsiz giriş algıladığında panele bilgi verir. Alarm paneli alarm üretir, sireni çalıştırır ve AIM’ye alarm oluştuğu bilgisini ulaştırır.

Hareket Dedektörü (PIR)

Alarm Sistemi çalışırken ortamda hareket olması durumunda alarm paneline sinyal göndererek alarm oluşmasını sağlar. Evcil hayvan besleyenler için hayvan algılamayan modelleri de kullanılmaktadır.

Manyetik Kontak

Dış ortama açılan kanat (kapı, pencere vb.) olan noktalardan ortama izinsiz girilmeye çalışılması durumunda aktif olarak alarm paneline sinyal göndererek alarm oluşturur.

Acil Durum Butonu

Bu butonu kullanarak Kale Alarm İzleme Merkezi’ne direk panik alarmı gönderebilirsiniz, bu sayede zor durumlarınızda yanınızda olabiliriz.

Gaz Dedektörü

Herhangi bir gaz kaçağı durumunda sistem kurulu olmasa bile anında alarm oluşturur ve önlem alınmasını sağlar.

Duman Dedektörü

Olası yangın durumunda oluşacak dumanı algılayarak, tedbir alınmasını sağlayacak uyarıyı verir. Kale Alarm İzleme Merkezi aboneyi bilgilendirerek ilgili güvenlik birimine haber verir.

Uzaktan Kumanda

Alarm sistemini şifre girmeye gerek olmadan uzaktan açıp kapatma işlemini yaparak kullanımı kolaylaştırır. Ayrıca üzerinde bulunan acil durum tuşu ile Kale Alarm İzleme Merkezi’ne direk uyarı gönderebilirsiniz.

Harici Siren

Yaşam alanınızda oluşan alarmları çevrenize yüksek ses ve ışıklı flaşör ile yansıtır. En önemli özelliği ortam dışından görüldüğü için caydırıcıdır.

Akü

Alarm sisteminin güvenliğini sağlamak adına elektrik kesinti ve sabotajlarından alarm sisteminin etkilenmesini önlemek için kullanılır.

İnternet (Network) Modülü

Akıllı telefonlar (iphone, android) ve bilgisayar üzerinden alarm panelinizi dünyanın öbür ucundan kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca Alarm İzleme Merkezi ile haberleşmeyi internet üzerinden yaparak telefon hattınıza maliyet oluşturmadan iletişim sağlar.

GSM/GPRS Modülü

Telefon hattı kullanılmayan yerlerde GSM şebekesi kullanılarak haberleşmenizi sağlayan iletişim aracıdır.

İnternet (Network) Modülü

Akıllı telefonlar (iphone, android) ve bilgisayar üzerinden alarm panelinizi dünyanın öbür ucundan kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca Alarm İzleme Merkezi ile haberleşmeyi internet üzerinden yaparak telefon hattınıza maliyet oluşturmadan iletişim sağlar.

GSM/GPRS Modülü

Telefon hattı kullanılmayan yerlerde GSM şebekesi kullanılarak haberleşmenizi sağlayan iletişim aracıdır.

Cam Kırılma Dedektörü

Cam kırılması sonucunda meydana gelen sesi algılayarak alarm oluşmasını sağlayan dedektördür.Alarm sistemi kapalı dahi olsa çalışır haldedir.

Dahili Siren

Ev/Çalışma ortamınızın iç mekanında bulunarak tehlike durumunda çıkardığı ses ile önlem almanızı sağlar.

Darbe Dedektörü

Özellikle kasa gibi metal kutularda delme, kesme, titreşim ve zorla açma girişimlerini algılayan 3 aşamalı ayarlanabilir bir soygun ihbar dedektörüdür.

Isı Dedektörü

Isı çok yükseldiğinde veya belirli bir eşiği aştığında alarm verir. Alarm sistemi kapalı dahi olsa çalışır haldedir.

Karbonmonoksit Dedektörü

Bulunduğu ortama yayılan karbonmonoksit (CO) kaçaklarını algılayıp sistem kurulu olmasa bile anında alarm oluşturur ve önlem alınmasını sağlar.

Su Baskını Dedektörü

Ortamda istenmeyen; su baskınlarında ya da nem algılaması sonucunda alarm durumu oluşturan dedektördür. Alarm sistemi kapalı olsa dahi çalışır haldedir.

ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN BİZİ ARAYIN  ..!

kalealarm

Call Now ButtonUSTAYI ARA